== Milčiju v spomin == [[Image:odmevi/12-13/2012-12-milci.jpg|right|300px|zoom|Milči igra na bobne.]] Dragi naš Milči, še danes se zelo rad spominjam našega skupnega vikenda v Stični. Bil si gonilna sila ritem sekcije našega ansambla, imenovanega OBRODIMO SAD. Tvoji prsti so tako čutno in precizno poudarjali ritem na bobnu, ki te je spremljal na vsakem koraku. S Heleno in Tanjo smo skupaj slavili Gospoda in pri tem neizmerno uživali. Hvala ti za vsak udarec, vsak pogled, vsak nasmeh… Tiste dni si se večkrat rad za nekaj trenutkov umaknil v samoto. Tudi danes ne vem natanko zakaj, vendar sem prepričan, da je bilo tako prav. To je vedel tudi naš Gospod. Pri skupni večerji smo govorili o veliko rečeh, najbolj mi je ostalo v spominu, ko si razložil potek sušenja sadja, ki smo ga lahko po zaslugi tvoje zlate mame Jožice tako slastno 'uničili'. Veš, v teh dneh veliko mislim nate in na tvojo mamo. Oprosti mi, ker te nisem mogel pospremiti na tvoji zadnji poti. Če je kaj vredno: nate sem se v teh trenutkih spomnil ter te priporočal in pospremil v molitvi. Prepričan sem, da te je Gospod sprejel v svoje naročje, naša mati Marija te je nežno pobožala in te sprejela v varno zavetje svojega plašča, z Jezusom pa prav gotovo že 'špilata' kakšno domačo po bobnih ali drugem inštrumentu. Ti igraš bobne, Jezusu pa prepuščam inštrument na izbiro. Milči, na svidenje do nekoč… ''Damijan Mlinarič''