molitveni načrt "SKUPINE MOLIJO"

V letu 2012 je Cerkev na slovenskem izdala pastoralni načrt »Pridi in poglej« (PIP). Njegov namen je »živa občestva Cerkve in njihove posamezne člane z novo apostolsko gorečnostjo vabiti in spremljati brate in sestre k osebni veri, k osebnem srečanju s Kristusom kot Odrešenikom človeka, da bi se drug drugemu lahko darovali v ljubezni« (PIP 59). Vsi, ki smo del Cerkve (duhovniki, redovne skupnosti, župnije, laiška gibanja, skupnosti ...), smo povabljeni, da z njegovo pomočjo začutimo na katerem področju bi svoje delovanje lahko še izboljšali.

Temu se je pridružilo tudi gibanje Vera in luč. Svet province je spomladi 2013 pogledal kakšne smernice nam PIP ponuja ter iskali, kje smo v skupinah mogoče šibki, kaj bi lahko nadgradili ter podali konkretne ideje. Čutili smo, da bi bilo dobro delati na molitvi drug za drugega in tako smo izdelali 3-letni molitveni načrt:

1. leto: znotraj skupine - vsak član na začetku leta žreba ime enega od članov skupine za katerega moli na srečanjih, potem pa vsak moli še doma med srečanji.
  2. leto: skupine v regiji - skupina moli za skupino znotraj lastne regije (na srečanjih in doma)
  3. leto: skupine po Sloveniji - skupina moli za skupino v Sloveniji (na srečanjih in doma)

Prve dve leti sta že mimo in v lučkarskem letu 2015/16 vstopamo v 3. leto molitvenega načrta.

Predstavniki skupin VIL so konec oktobra na formaciji v Stični izžrebali katera skupina za koga moli. Ob tem je prejel tudi »plakatek« z imenom izžrebane skupine. Spodbujamo vas, da molite za to skupino celo lučkarsko leto in se z njo tako duhovno povežete. Sami si izberite čas in način molitve na srečanju ter lučkarje spodbudite, da za to skupino molijo tudi v času med srečanji (t.i. »četrti čas«).

Poleg tega pa lahko še:

• Prosite izbrano skupino, da vam pošlje kakšno svojo predstavitev, sliko, da boste vedeli komu namenjate svoje molitve.
  • Izbrana skupina lahko izrazi želje po molitvenih potrebah (npr. za veselje in mir v srcih lučkarjev, za pridobitev novih prijateljev, za zdravje lučk ...).
  • Na srečanju izdelate »duhovno razglednico« za izbrano skupino. Na nek način jim pokažite, da molite za njih.

*Izbrano skupino lahko obiščete, imate skupno srečanje.

• ...

Slovenske KonjiceObala
ŠentjurCerkno
ŠoštanjBrestanica

NAJ NAS MOLITEV POVEZUJE.

Helena Penko, članica Sveta Province